Обратите внимание

Запрошуємо Вас взяти участь у Третьому Всеукраїнському конкурсі православних педагогів
02.06.2014, 12:10
Зміни МОН України до Типових начальних планів щодо викладання курсів духовно-морального спрямування
30.05.2014, 11:38
ВНИМАНИЮ РОДИТЕЛЕЙ! Дополнительная информация о курсе "Библейская и стория и христианская этика"
05.04.2013, 10:52
ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ПРАВОСЛАВНЕ ПЕДАГОГІЧНЕ ТОВАРИСТВО ПРОВОДИТЬ ДУХОВНО-ПРОСВІТНИЦЬКІ ЛЕКЦІЇ-БЕСІДИ НА БАЗІ ПНПУ ІМ. КОРОЛЕНКА
31.10.2012, 10:11
Задать интересующий вопрос и поучаствовать в обсуждении актуальных тем мы также можем в социальной сети "В КОНТАКТЕ"
16.03.2012, 13:44
РОЗПОЧАВ РОБОТУ КОНСУЛЬТАЦІЙНИЙ ПУНКТ З ПИТАНЬ ВИКЛАДАННЯ ПРЕДМЕТІВ МОРАЛЬНО-ДУХОВНОГО СПРЯМУВАННЯ
15.03.2012, 12:20
Православный спортивно-туристический клуб "КРОК"
07.02.2012, 11:26
Изменения в работе форума.
30.01.2012, 18:42

Ссылки

Полтавская Епархия Украинской Православной Церкви Мгарский монастырь. Журнал «Мгарскій колоколъ»
Православие.Ru
Молодость не равнодушна Полтавская Миссионерская Духовная Семинария
Украина Православная
Официальный сайт Казанской епархии Паломнический Центр при ОВЦС УПЦ
АПОЛОГЕТ - всеукраинский апологетический центр во имя святителя Иоанна Златоуста  

Код нашей кнопки

Украинская Православная Церковь: история и современность

 

Вельмишановний пане Президенте!
Шановні учасники зібрання!

Від Української Православної Церкви вітаю Вас, шановний Вікторе Федоровичу, як віруючу людину, що не соромиться своєї віри і Церкви, з Великим Четвергом. В цей день Господь встановив Таїнство Церкви і заповідував своїм учням перебувати у єдності.

Дякуємо за можливість цього зібрання та спілкування.

Дякуємо Вам, Пане Президенте, та в Вашій особі усій українській Державі, що цього року відзначає своє 20-ліття, за те, що маємо можливість жити тихо і спокійно, вільно і без остраху молитися Богові. За можливість відкрито проповідувати слово Боже як з церковних амвонів, так і за допомогою телебачення, радіо, на площах, в школах, лікарнях та тюрмах.

Дякуємо Вам за те, що особисто не цураєтеся віри наших батьків і благочестивих предків. А також за те, що державну політику щодо релігії та релігійних організацій проводите у відповідності до Конституції України та Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації».

Одночасно, хочу зазначити, що маємо ще великий потенціал щодо розвитку співпраці Держави і релігійних організацій у справі служіння нужденним та всьому народові України. Сподіваємося на подальший розвиток системи релігійного виховання та освіти у навчальних закладах усіх рівнів.

Задля підвищення рівня суспільної моралі вбачаємо за необхідне реалізацію загальнонаціональних просвітницьких проектів не тільки в дні підготовки та святкування релігійних свят, що є державними, та славних ювілеїв, таких як 1000-річчя Софії Київської та 450-річчя Пересопницького Євангелія, а й в щоденному інформаційному та навколишньому просторі.

Сподіваємося також на розвиток співпраці Держави і Церкви у соціальному служіння людям, у допомозі хворим, ув’язненим, сиротам та людям з особливими потребами.

Нажаль, маємо декілька проблем, що заважають розвитку соціального служіння Церкви, а вирішення яких залежить від Держави.

По-перше, це проблема реституції, тобто повернення відібраного богоборчою владою церковного майна, як того вимагає справедливість і, рекомендації Ради Європи. Ми не просимо всього і негайно, що колись належало Церкві. Ми не проти існування музеїв і перебування у власності Держави визначних пам’яток нашої історії та архітектури. Ми не закликаємо виселяти в нікуди пацієнтів лікарень та дитячих установ. Але ми просимо ввести мораторій, або зовсім заборонити, приватизацію колишнього майна релігійних організації, що перебуває в державній власності. А також просимо видати відповідне розпорядження або Указ, як колись був виданий Указ Президента, згідно якого розпочався і тривав понад десятиліття, процес повернення культових споруд релігійним організаціям. Розглядаємо в його процесі пошук альтернативних шляхів вирішення проблеми.

По-друге, Українська Православна Церква вже багато років просить надати їй право юридичної особи. Це б сприяло розвитку церковної інфраструктури, її організаційній єдності та надало б можливість, в тому числі, кращої координації соціального, благодійного та просвітницького служіння Церкви. При цьому, ми просимо статус юридичної особи для себе для Української Православної Церкви і залишаємо за іншими релігійними організаціями право такого права не набувати, якщо це суперечить їх внутрішнім настановам чи традиціям.

По-трете, відбулися відповідні зрушення і проводяться дії профільними міністерствами, але до цих пір не вирішене питання визнання державою дипломів і наукових ступенів випускників Духовних навчальних закладів. І це також уповільнює розвиток державно-церковних відносин, бо сьогодні державна школа чи вуз не можуть у повноті співпрацювати з випускниками наших духовних семінарій та академій, кандидатами та докторами богослів’я, бо такими їх визнаємо лише ми – релігійні організації.

І останнє, нашою бідою і болючою раною на тілі українського Православ’я є проблема його розділення. Ми постійно молимося і робимо все можливе, щоб відновити єдність Православ’я в Україні. Це можливо лише на підґрунті Євангелія, традицій та канонів Церкви. Без втручання політики і політиків.

Але незважаючи на існуючу проблему розколу і іноді складні стосунки між конфесіями і релігійними організаціям, ми маємо бути єдиними у захисті традиційних цінностей нашого народу і моралі, у протидії духу секуляризму та нестримному споживанню. Нам – представникам різних релігій і конфесій, треба показувати приклад у служінні ближньому і нужденному.

Ще раз вітаю усіх християн з Великим Четвергом і початком Страсної П’ятниці, богослужіння якої розпочнуться вже сьогодні ввечері. Бажаю усім нам достойно пройти Хресним шляхом Страсного тижня і гідно зустріти Світле Христове Воскресіння – Пасху Господню!

21.04.2011 р.

Офіційний сайт "Українська Православна Церква"