Перший заступник Голови Синодального відділу релігійної освіти, катехізації і місіонерства УПЦ взяв участь у богослужінні та роботі круглого столу, присвяченого пам’яті прп. Паїсія Величковського

30 ноября 2019, 12:46, Киев

30 листопада – 1 грудня 2019 року, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, на території Православного духовно-просвітницького і соціально-благодійного центру «Ковчег» при парафії преподобної Параскеви Сербської с. Лишня Макарівського району Київської області пройшов щорічний науково-богословський захід «Відродження чернечих традицій ісихазму преподобним Паїсієм Величковським і його духовними спадкоємцями».

До Лишні на науковий форум прибули делегації з Румунії та Молдови. Представники румунської делегації привезли жезл приподобного Паїсія, який зберігається у Ново-Нямецькому ставропігійному монастирі.

На запрошення організаторів та з благословення ректора Полтавської місіонерської духовної семінарії Високопреосвященнішого митрополита Полтавського і Миргородського Филипа, у науково-богословському заході взяв участь віцеректор Полтавської духовної школи Преосвященніший єпископ Новосанжарський Веніамін.

У суботу, 30 листопада, у храмі преподобної Параскеви Сербської було звершено Божественну літургію. Богослужіння очолив Високопреосвященніший митрополит Білоцерківський і Богуславський Августин, у сівслужінні Преосвященнішого єпископа Новосанжарського Веніаміна, Преосвященнішого єпископа Переяслав-Хмельницького Діонісія, благочинного Бишівського округу архімандрита Філарета (Єгорова), кліриків Київської єпархії та гостей у священному сані.

Далі відбувся круглий стіл присвячений пам'яті прп. Паїсія Величковського († 28 листопада 1794 г.), видатного афонського подвижника, церковно-культурного діяча і письменника, який залишив незабутній слід в духовності і культури України, Греції, Росії, Румунії та Молдови.

У ході роботи круглого столу було обговорено наступні теми:

1. Український, румунський і грецький церковно-культурний діяч прп. Паїсій Величковський;

2. Школа та учні прп. Паїсія Величковського на Афоні, Балканах і в Центрально-Східній Європі;

3. Прп. Паїсій Величковський і Київська духовна академія;

4. Спадщина прп. Паїсія Величковського і його вплив на відродження православного богослов'я, чернецтва і старецтва;

5. Сучасне осмислення спадщини прп. Паїсія Величковського і перевидання його праць.

Захід покликаний стати майданчиком для обміну досвідом, вивчення і популяризації спадщини прп. Паїсія Величковського, а також історії та впливу ісихазму і Афону в розвитку духовності, культури, філософії, мистецтва і літератури народів Центрально-Східної Європи.

Організатори: Міжнародний інститут афонської спадщини, Бишівське благочиння Київської єпархії Української Православної Церкви, Наукова бібліотека імені Михайла Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Православний духовно-просвітницький і соціально-благодійний центр «Ковчег», Кафедра славістики Ясського університету ім. Олександра Іоанна Кузи (Ясси, Румунія); Науково-дослідний центр вивчення історії релігії та Церкви ім. архієп. Лазаря (Барановича) Національного університету «Чернігівський колегіум»; Вищі Свято-Володимирські православні богословські курси.

Прес-служба Полтавської єпархії УПЦ