День пам’яті святого уродженця Полтавської землі – святителя Іоасафа Білгородського

17 сентября 2019, 11:26, Россия

16-17 вересня 2019 року, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія і на запрошення Високопреосвященнішого митрополита Білгородського і Старооскольського Іоанна Високопреосвященніший митрополит Полтавський і Миргородський Филип взяв участь в урочистостях, присвячених дню пам’яті святого уродженця Полтавської землі, настоятеля і першого архімандрита Спасо-Преображенського Мгарського монастиря – святителя Іоасафа, єпископа Білгородського, чудотворця.

16 вересня на місці обрітення нетлінних мощей Святителя на Свято-Троїцької площі м. Білгорода було звершене урочисте Всенічне бдіння, яке очолили Високопреосвященніший митрополит Білгородський і Старооскольський Іоанн, Високопреосвященніший митрополит Полтавський і Миргородський Филип, Високопреосвященніший митрополит Ізюмський і Куп’янський Єлисей, Преосвященніший єпископ Губкінський і Грайворонський Софроній і Преосвященніший єпископ Валуйський і Олексіївський Сава.

17 вересня на Свято-Троїцькій площі Високопреосвященніший митрополит Білгородський і Старооскольський Іоанн очолив служіння урочистої Божественної літургії.

Його Високопреосвященству співслужили Високопреосвященніший митрополит Полтавський і Миргородський Филип, Високопреосвященніший митрополит Ізюмський і Куп’янський Єлисей, Преосвященніший єпископ Губкінський і Грайворонский Софроній, Преосвященніший єпископ Валуйський і Олексіївський Сава, а також сонм духовенства Білгородської митрополії.

Після завершення богослужіння Архіпастирі та духовенство здійснили славлення біля нетлінних мощей святителя Іоасафа.

Прес-служба Полтавської єпархії УПЦ