Студенти 1 курсу Іконописної школи відвідали музеї і пам’ятки церковного та художнього мистецтва міст Львова та Києва

10 мая 2019, 12:04, Киев

7 – 9 травня 2019 року, з благословення Високопреосвященнішого митрополита Полтавського і Миргородського Филипа, студенти 1 курсу Іконописної школи імені преподобного Порфирія Кавсокаливіта Полтавської місіонерської духовної семінарії відвідали музеї і пам'ятки церковного та художнього мистецтва міст Львова та Києва. Екскурсійну подорож очолила викладач семінарії Т.М. Хаустова.

У перший день відбулася оглядова екскурсія по місту Львову, під час якої студенти відвідали Національний музей імені А. Шептицького. В музеї майбутні ізографи ознайомились з найбільшою та найповнішою в Україні колекцією середньовічного українського сакрального мистецтва XII-XVIII століть та отримали відповіді на поставлені запитання стосовно особливостей колекції музею. Також студенти відвідали Собор святого Юра та піднялись на міську ратушу.

На другий та третій день поїздки студенти відвідали Собор святої Софії у Києві, Золоті ворота, Національний музей «Київська картинна галерея», Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенко, де знаходяться енкаустичні ікони періоду VI - VII століть та візантійська мозаїчна ікона свт. Миколая XIII століття. Студенти мали змогу ознайомитися з найдавнішими творами іконопису. В музеї знаходиться один з найцінніших художніх скарбів України – чотири унікальні візантійські ікони VI – VII століть: «Іоанн Предтеча», «Святі Сергій та Вакх», «Богоматір з немовлям» і «Мученик та мучениця». Ці ікони – найдавніші з усіх відомих християнських ікон, які збереглися до наших днів.

Також студенти відвідали Свято-Троїцький Іонинський монастир, Архангело-Михайлівський Звіринецький монастир та Свято-Покровський Голосіївський монастир.

Прес-служба Полтавської єпархії УПЦ