Обратите внимание

Запрошуємо Вас взяти участь у Третьому Всеукраїнському конкурсі православних педагогів
02.06.2014, 12:10
Зміни МОН України до Типових начальних планів щодо викладання курсів духовно-морального спрямування
30.05.2014, 11:38
ВНИМАНИЮ РОДИТЕЛЕЙ! Дополнительная информация о курсе "Библейская и стория и христианская этика"
05.04.2013, 10:52
ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ПРАВОСЛАВНЕ ПЕДАГОГІЧНЕ ТОВАРИСТВО ПРОВОДИТЬ ДУХОВНО-ПРОСВІТНИЦЬКІ ЛЕКЦІЇ-БЕСІДИ НА БАЗІ ПНПУ ІМ. КОРОЛЕНКА
31.10.2012, 10:11
Задать интересующий вопрос и поучаствовать в обсуждении актуальных тем мы также можем в социальной сети "В КОНТАКТЕ"
16.03.2012, 13:44
РОЗПОЧАВ РОБОТУ КОНСУЛЬТАЦІЙНИЙ ПУНКТ З ПИТАНЬ ВИКЛАДАННЯ ПРЕДМЕТІВ МОРАЛЬНО-ДУХОВНОГО СПРЯМУВАННЯ
15.03.2012, 12:20
Православный спортивно-туристический клуб "КРОК"
07.02.2012, 11:26
Изменения в работе форума.
30.01.2012, 18:42

Ссылки

Полтавская Епархия Украинской Православной Церкви Мгарский монастырь. Журнал «Мгарскій колоколъ»
Православие.Ru
Молодость не равнодушна Полтавская Миссионерская Духовная Семинария
Украина Православная
Официальный сайт Казанской епархии Паломнический Центр при ОВЦС УПЦ
АПОЛОГЕТ - всеукраинский апологетический центр во имя святителя Иоанна Златоуста  

Код нашей кнопки

ЗАПРОШУЄМО НА НАВЧАННЯ ІКОНОПИСУ В ІКОНОПИСНІЙ ШКОЛІ ІМЕНІ ПРП. ПОРФИРІЯ КАВСОКАЛИВІТА

15 июля 2020, 12:28, Горішні Плавні

Іконописна школа імені преподобного Порфирія Кавсокаливіта Полтавської місіонерської духовної семінарії є одним з провідних закладів підготовки професійних фахівців в області церковного живопису, навчальна програма якої поєднує опанування іконопису та монументального християнського сакрального живопису з богословською освітою, оголошує набір абітурієнтів на 2020-2021 навчальний рік. Прийом документів проводиться в режимі онлайн до 24 серпня 2020 року.

Вступникам слід надіслати сканкопії необхідних документів електронною поштою: orth.mission.ua@gmail.com. Оригінали документів необхідно донести під час вступних іспитів.

Іконописне відділення Полтавської семінарії, яке у серпні 2018 року реформовано в Іконописну школу імені преподобного Порфирія Кавсокаливіта, стало першим в Україні стаціонарним відділенням іконопису з шестиденним навчанням. На сьогоднішній день серед робіт викладачів та випускників Полтавській семінарії можна відзначити не лише окремі ікони, а й іконостаси, розпис храмів, трапезних приміщень, баптистеріїв, створення нових іконографій. Географія робіт досить широка – тут не тільки Україна і країни ближнього зарубіжжя, але й Італія, Німеччина, Словаччина, Греція, в тому числі і Свята Гора Афон, де іконописцями ПМДС прикрашався храм священомученика Харалампія в Свято-Пантелеймонівському монастирі.

Викладачі та студенти Іконописної школи Полтавської місіонерської духовної семінарії проходили стажування в Іконописному Домі Вуціна (м. Салоніки, Греція), Іконописній майстерні монастиря Ксенофонт (Свята Гора Афон, Греція), мозаїчній майстерні Centro Aletti (Рим, Італія), Іконописній школі Троїце-Сергієвої Лаври (Сергіїв Посад, Росія).

До навчання в Іконописній школі семінарії приймаються особи чоловічої і жіночої статі у віці від 17 до 35 років, із середньою загальною, спеціальною або вищою освітою (бажано наявність художньої освіти), які успішно склали іспити з основ іконопису, художнього малюнку та Біблійної історії Старого і Нового Завітів.

Термін навчання – 4 роки. Форма навчання – стаціонарна.

У нашому навчальному закладі майбутні іконописці отримують знання не лише з іконопису та розпису християнських сакральних просторів, а й з основ академічного малюнка, історії християнського мистецтва, християнської іконографії, іконознавства, катехізису, Біблійної історії Старого і Нового Завітів, церковнослов'янської мови, літургіки, місіології, православної педагогіки, та ін. Учні мають змогу опанувати основи мозаїчного мистецтва та реставрації давніх пам'яток церковного живопису.

Однією з особливостей навчального процесу Іконописної школи імені прп. Порфирія Кавсокаливіта Полтавської семінарії є викладання різних прийомів письма карнації: поряд з санкірним – безсанкірного прийомів личного письма та кілька прийомів нанесення вохрінь – поетапних висвітлень карнації багатошаровими прописками по основному тону. Серед них – «плавь», «отборка», «налив», та комбінований прийом.

Необхідно сказати декілька слів про сам навчальний процес та ті акценти, на які ми звертаємо увагу учнів. Перше – це «вжитися в образ», збагнути полістилізм церковного живопису, увібрати в себе досвід давніх іконописців, навчитися образотворчої грамоти, тому, що можна назвати «мовою» ікони. Друге – зробити наступний крок, до створення образу відповідного нашому часу. Відповідно учні не лише пишуть списки давніх ікон, а й створюють власні композиції, пишуть репліки робіт як давніх, так і провідних сучасних ізографів. На прикладі творів різних періодів студенти можуть відчути прийоми, за рахунок яких сьогодні створюється оригінальний сакральний живопис, і в майбутньому, сподіваємося, самі зможуть стати самобутніми іконописцями в справжньому сенсі цього слова.

Студенти забезпечуються житлом і харчуванням (харчування та проживання платне).

Після закінчення випускники отримують диплом Полтавської місіонерської духовної семінарії з присвоєнням кваліфікації за спеціальністю "Іконопис".

Правила прийому (Укр.)

Правила прийома (Рус.)

Прес-служба Полтавської єпархії УПЦ39