Обратите внимание

Запрошуємо Вас взяти участь у Третьому Всеукраїнському конкурсі православних педагогів
02.06.2014, 12:10
Зміни МОН України до Типових начальних планів щодо викладання курсів духовно-морального спрямування
30.05.2014, 11:38
ВНИМАНИЮ РОДИТЕЛЕЙ! Дополнительная информация о курсе "Библейская и стория и христианская этика"
05.04.2013, 10:52
ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ПРАВОСЛАВНЕ ПЕДАГОГІЧНЕ ТОВАРИСТВО ПРОВОДИТЬ ДУХОВНО-ПРОСВІТНИЦЬКІ ЛЕКЦІЇ-БЕСІДИ НА БАЗІ ПНПУ ІМ. КОРОЛЕНКА
31.10.2012, 10:11
Задать интересующий вопрос и поучаствовать в обсуждении актуальных тем мы также можем в социальной сети "В КОНТАКТЕ"
16.03.2012, 13:44
РОЗПОЧАВ РОБОТУ КОНСУЛЬТАЦІЙНИЙ ПУНКТ З ПИТАНЬ ВИКЛАДАННЯ ПРЕДМЕТІВ МОРАЛЬНО-ДУХОВНОГО СПРЯМУВАННЯ
15.03.2012, 12:20
Православный спортивно-туристический клуб "КРОК"
07.02.2012, 11:26
Изменения в работе форума.
30.01.2012, 18:42

Ссылки

Полтавская Епархия Украинской Православной Церкви Мгарский монастырь. Журнал «Мгарскій колоколъ»
Православие.Ru
Молодость не равнодушна Полтавская Миссионерская Духовная Семинария
Украина Православная
Официальный сайт Казанской епархии Паломнический Центр при ОВЦС УПЦ
АПОЛОГЕТ - всеукраинский апологетический центр во имя святителя Иоанна Златоуста  

Код нашей кнопки

Перший заступник Голови Синодального відділу релігійної освіти, катехізації і місіонерства УПЦ взяв участь у богослужінні та роботі круглого столу, присвяченого пам’яті прп. Паїсія Величковського

30 ноября 2019, 12:46, Киев

30 листопада – 1 грудня 2019 року, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, на території Православного духовно-просвітницького і соціально-благодійного центру «Ковчег» при парафії преподобної Параскеви Сербської с. Лишня Макарівського району Київської області пройшов щорічний науково-богословський захід «Відродження чернечих традицій ісихазму преподобним Паїсієм Величковським і його духовними спадкоємцями».

До Лишні на науковий форум прибули делегації з Румунії та Молдови. Представники румунської делегації привезли жезл приподобного Паїсія, який зберігається у Ново-Нямецькому ставропігійному монастирі.

На запрошення організаторів та з благословення ректора Полтавської місіонерської духовної семінарії Високопреосвященнішого митрополита Полтавського і Миргородського Филипа, у науково-богословському заході взяв участь віцеректор Полтавської духовної школи Преосвященніший єпископ Новосанжарський Веніамін.

У суботу, 30 листопада, у храмі преподобної Параскеви Сербської було звершено Божественну літургію. Богослужіння очолив Високопреосвященніший митрополит Білоцерківський і Богуславський Августин, у сівслужінні Преосвященнішого єпископа Новосанжарського Веніаміна, Преосвященнішого єпископа Переяслав-Хмельницького Діонісія, благочинного Бишівського округу архімандрита Філарета (Єгорова), кліриків Київської єпархії та гостей у священному сані.

Далі відбувся круглий стіл присвячений пам'яті прп. Паїсія Величковського († 28 листопада 1794 г.), видатного афонського подвижника, церковно-культурного діяча і письменника, який залишив незабутній слід в духовності і культури України, Греції, Росії, Румунії та Молдови.

У ході роботи круглого столу було обговорено наступні теми:

1. Український, румунський і грецький церковно-культурний діяч прп. Паїсій Величковський;

2. Школа та учні прп. Паїсія Величковського на Афоні, Балканах і в Центрально-Східній Європі;

3. Прп. Паїсій Величковський і Київська духовна академія;

4. Спадщина прп. Паїсія Величковського і його вплив на відродження православного богослов'я, чернецтва і старецтва;

5. Сучасне осмислення спадщини прп. Паїсія Величковського і перевидання його праць.

Захід покликаний стати майданчиком для обміну досвідом, вивчення і популяризації спадщини прп. Паїсія Величковського, а також історії та впливу ісихазму і Афону в розвитку духовності, культури, філософії, мистецтва і літератури народів Центрально-Східної Європи.

Організатори: Міжнародний інститут афонської спадщини, Бишівське благочиння Київської єпархії Української Православної Церкви, Наукова бібліотека імені Михайла Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Православний духовно-просвітницький і соціально-благодійний центр «Ковчег», Кафедра славістики Ясського університету ім. Олександра Іоанна Кузи (Ясси, Румунія); Науково-дослідний центр вивчення історії релігії та Церкви ім. архієп. Лазаря (Барановича) Національного університету «Чернігівський колегіум»; Вищі Свято-Володимирські православні богословські курси.

Прес-служба Полтавської єпархії УПЦ221