Обратите внимание

Запрошуємо Вас взяти участь у Третьому Всеукраїнському конкурсі православних педагогів
02.06.2014, 12:10
Зміни МОН України до Типових начальних планів щодо викладання курсів духовно-морального спрямування
30.05.2014, 11:38
ВНИМАНИЮ РОДИТЕЛЕЙ! Дополнительная информация о курсе "Библейская и стория и христианская этика"
05.04.2013, 10:52
ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ПРАВОСЛАВНЕ ПЕДАГОГІЧНЕ ТОВАРИСТВО ПРОВОДИТЬ ДУХОВНО-ПРОСВІТНИЦЬКІ ЛЕКЦІЇ-БЕСІДИ НА БАЗІ ПНПУ ІМ. КОРОЛЕНКА
31.10.2012, 10:11
Задать интересующий вопрос и поучаствовать в обсуждении актуальных тем мы также можем в социальной сети "В КОНТАКТЕ"
16.03.2012, 13:44
РОЗПОЧАВ РОБОТУ КОНСУЛЬТАЦІЙНИЙ ПУНКТ З ПИТАНЬ ВИКЛАДАННЯ ПРЕДМЕТІВ МОРАЛЬНО-ДУХОВНОГО СПРЯМУВАННЯ
15.03.2012, 12:20
Православный спортивно-туристический клуб "КРОК"
07.02.2012, 11:26
Изменения в работе форума.
30.01.2012, 18:42

Ссылки

Полтавская Епархия Украинской Православной Церкви Мгарский монастырь. Журнал «Мгарскій колоколъ»
Православие.Ru
Молодость не равнодушна Полтавская Миссионерская Духовная Семинария
Украина Православная
Официальный сайт Казанской епархии Паломнический Центр при ОВЦС УПЦ
АПОЛОГЕТ - всеукраинский апологетический центр во имя святителя Иоанна Златоуста  

Код нашей кнопки

Завершив роботу I Молодіжний літній богословський інститут

05 июля 2019, 18:27, Горішні Плавні

5 липня 2019 року, завершив роботу I Молодіжний літній богословський інститут, організований Синодальним відділом релігійної освіти, катехізації та місіонерства спільно зі Синодальним відділом УПЦ у справах молоді.

В останній день роботи Інституту його учасникам було запропоновано дві лекції. Першу, на тему «Реальність та символ: Таїнства в Православ'ї, католицтві і протестантизмі», прочитав викладач семінарії протоієрей Сергій Яблуновський. В рамках короткого порівняльного аналізу були розглянуті загальні і відмінні риси православної, католицької і протестантської сакраментології. Поряд з історико-богословськими аспектами слухачі ознайомились з особливостями здійснення Таїнств в інославних сповіданнях в минулому та сучасності. Наприкінці лекції викладач відповів на чисельні запитання зацікавленої аудіторії.

Наступною, була лекція «Книга Левіт – старозавітна літургика» її прочитав віцеректор Преосвященніший єпископ Веніамін. На лекції владика розповів про взаємозв'язок сучасного православного чину богослужіння за древнім ізраїльським. Особливу увагу віце-ректор приділив системі жертвоприношень, вказавши на аналогію сучасних просфор і принесених в минулому овнах; про особливе ставлення до мирної жертви – основі всіх світових культових систем – в якій людина куштуючи від принесеної тварини, як би сиділа за одним столом і їла з Богом і його жерцями – старозавітними священниками. Відштовхуючись від теоретичної платформи заповіді шанування суботи та особливих днів, владика пояснив, що людина, як душевно-тілесна істота, отримала від Господа дозвіл присвячувати поліпшенню фізичного світу шість днів і лише один день духовно-душевної природи, в той час як після земної смерті, з обоженним тілом, згідно з правилом зворотної перспективи, людина вже буде присвячувати душі шість днів, а тілу лише день. І як складно і нестерпно буде тим, хто хоча б один з днів тижня не навчився узгоджувати з вимогою душі і совісті.

В кінці лекції юнаки та дівчата всім курсом подякували Його Преосвященству, та в його особі усім, хто приклав зусилля для його проведення, за чудовий освітній молодіжний проект, сімейну атмосферу, гармонійне поєднання лекційного часу і часу відпочинку, і піднесли в дар букет квітів, а на згадку про себе – альбом зі спільним фото та відгуками.

На завершення роботи Інституту учасники зібралися у семінарському храмі преподобного Нестора Літописця, щоб подякувати Богові за п'ять днів плідної праці. Подячний молебень очолив Преосвященніший єпископ Новосанжарський Веніамін у співслужінні викладачів ПМДС.

Після богослужіння владика звернувся до молоді зі словом настанови та вручив кожному учаснику МЛБІ сертефікат про прослуханий курс лекцій.

Організатори 1-го Молодіжного літнього богословського інституту висловлюють подяку Преосвященним архієреям, керівникам єпархіальних відділів у справах молоді та його учасникам за сприяння у місіонерсько-катехізаторській просвіті молодого покоління України та популяризації православної духовної освіти, та сподіваються, що п'ять днів плідної праці принесуть свої добрі плоди.

До нових зустрічей на території християнської любові та науки – ПМДС!

Прес-служба Синодального відділу релігійної освіти, катехізації і місіонерства Української Православної Церкви130