Обратите внимание

Запрошуємо Вас взяти участь у Третьому Всеукраїнському конкурсі православних педагогів
02.06.2014, 12:10
Зміни МОН України до Типових начальних планів щодо викладання курсів духовно-морального спрямування
30.05.2014, 11:38
ВНИМАНИЮ РОДИТЕЛЕЙ! Дополнительная информация о курсе "Библейская и стория и христианская этика"
05.04.2013, 10:52
ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ПРАВОСЛАВНЕ ПЕДАГОГІЧНЕ ТОВАРИСТВО ПРОВОДИТЬ ДУХОВНО-ПРОСВІТНИЦЬКІ ЛЕКЦІЇ-БЕСІДИ НА БАЗІ ПНПУ ІМ. КОРОЛЕНКА
31.10.2012, 10:11
Задать интересующий вопрос и поучаствовать в обсуждении актуальных тем мы также можем в социальной сети "В КОНТАКТЕ"
16.03.2012, 13:44
РОЗПОЧАВ РОБОТУ КОНСУЛЬТАЦІЙНИЙ ПУНКТ З ПИТАНЬ ВИКЛАДАННЯ ПРЕДМЕТІВ МОРАЛЬНО-ДУХОВНОГО СПРЯМУВАННЯ
15.03.2012, 12:20
Православный спортивно-туристический клуб "КРОК"
07.02.2012, 11:26
Изменения в работе форума.
30.01.2012, 18:42

Ссылки

Полтавская Епархия Украинской Православной Церкви Мгарский монастырь. Журнал «Мгарскій колоколъ»
Православие.Ru
Молодость не равнодушна Полтавская Миссионерская Духовная Семинария
Украина Православная
Официальный сайт Казанской епархии Паломнический Центр при ОВЦС УПЦ
АПОЛОГЕТ - всеукраинский апологетический центр во имя святителя Иоанна Златоуста  

Код нашей кнопки

«Християнська спадщина нашої землі»

22 февраля 2019, 14:28, Горішні Плавні

22 лютого 2019 року, у Краєзнавчому музеї міста Горішні Плавні відбулося відкриття виставки нагрудних хрестів «Християнська спадщина нашої землі», яка налічує біля 4000 зразків головного символу християнства.

01

Гостям заходу представлено національні артефакти: натільні і нагрудні хрести, православні, католицькі і греко-католицькі вироби, розмаїття культової пластики з різних регіонів нашої країни.

02

Унікальні експонати привезли з єдиного в Україні і Східній Європі Музею Хреста, що знаходиться на козацькому хуторі Галушківка в селі Гречане Петриківського району Дніпропетровської області. Музей Хреста створено на базі особистих колекцій відомого дніпровського історика, археолога і дослідника старовини Віктора Векленка.

03

З благословення Високопреосвященнішого митрополита Полтавського і Миргородського Филипа, ознайомитися з представленою експозицією прийшли студенти 1-го курсу іконописної школи імені преподобного Порфирія Кавсокаливіта Полтавської місіонерської духовної семінарії на чолі зі своїм куратором Тетяною Миколаївною Хаустовою.

04

Відкрила виставку директор музею Безсмольна Марина Гайратівна. Звернувшись до присутніх з вітальним словом, Марина Гайратівна зауважила, що унікальність цієї виставки в тому, що вона розповідає історію нашої держави через безцінні артефакти.

05

Молитву за Україну прочитав благочинний Горішньоплавнівського округу, духівник семінарії протоієрей Георгій Граб та благословив відкриття.

Далі експозицію представив сам засновник Музею Хреста Віктор Олексійович Векленко. “На експозиції представлено близько 4000 предметів з фонду Музею Хреста. Це знахідки доби Київської Русі та Великого Князівства Литовського, козацькі хрестики… У всіх речей цікава історія шляху до колекції, які можна прочитати на інформаційних стендах”, - розповів археолог. Також Віктор Векленко зауважив, що функція музею – не тільки збирання та демострація експонатів, а просвітництво та накопичення фактажу.

06

Впродовж трьох місяців тут будуть експонувати неповторні хрести, залишені нашими предками. За кожним предметом – доля мільйонів хліборобів і козаків, православних і католиків, філософів і селян.

Ще більше інформації на нашій сторінці Facebook.

Також запрошуємо відвідати наш YouTube-канал.

07

Прес-служба Полтавської єпархії УПЦ76