Обратите внимание

Запрошуємо Вас взяти участь у Третьому Всеукраїнському конкурсі православних педагогів
02.06.2014, 12:10
Зміни МОН України до Типових начальних планів щодо викладання курсів духовно-морального спрямування
30.05.2014, 11:38
ВНИМАНИЮ РОДИТЕЛЕЙ! Дополнительная информация о курсе "Библейская и стория и христианская этика"
05.04.2013, 10:52
ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ПРАВОСЛАВНЕ ПЕДАГОГІЧНЕ ТОВАРИСТВО ПРОВОДИТЬ ДУХОВНО-ПРОСВІТНИЦЬКІ ЛЕКЦІЇ-БЕСІДИ НА БАЗІ ПНПУ ІМ. КОРОЛЕНКА
31.10.2012, 10:11
Задать интересующий вопрос и поучаствовать в обсуждении актуальных тем мы также можем в социальной сети "В КОНТАКТЕ"
16.03.2012, 13:44
РОЗПОЧАВ РОБОТУ КОНСУЛЬТАЦІЙНИЙ ПУНКТ З ПИТАНЬ ВИКЛАДАННЯ ПРЕДМЕТІВ МОРАЛЬНО-ДУХОВНОГО СПРЯМУВАННЯ
15.03.2012, 12:20
Православный спортивно-туристический клуб "КРОК"
07.02.2012, 11:26
Изменения в работе форума.
30.01.2012, 18:42

Ссылки

Полтавская Епархия Украинской Православной Церкви Мгарский монастырь. Журнал «Мгарскій колоколъ»
Православие.Ru
Молодость не равнодушна Полтавская Миссионерская Духовная Семинария
Украина Православная
Официальный сайт Казанской епархии Паломнический Центр при ОВЦС УПЦ
АПОЛОГЕТ - всеукраинский апологетический центр во имя святителя Иоанна Златоуста  

Код нашей кнопки

Звернення архієреїв Полтавської області до представників державної влади

21 февраля 2019, 12:09, Полтава

ЗВЕРНЕННЯ АРХІЄРЕЇВ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

до представників державної влади, органів місцевого самоврядування, керівників територіальних громад та громадських організацій

щодо релігійної ситуації в Полтавській області

 DSC2625

12 лютого 2019 року на офіційному інтернет-порталі Полтавської обласної державної адміністрації було опубліковано законодавче роз'яснення щодо «переходу релігійних громад до ПЦУ». Зокрема, в його тексті зазначено: «Рішення про перехід релігійної громади в юрисдикцію іншої церкви має бути ухвалено на зборах релігійної громади. На зібранні повинен бути відповідний кворум. Умови законності зборів прописані в статуті кожної [релігійної] громади».

Відповідно до розділу 2 типового Статуту релігійної громади Полтавської єпархії УПЦ, Парафіяльні загальні збори очолюються настоятелем парафії та Парафіяльною радою та підзвітні настоятелю. Парафіяльні збори вважаються чинними за умови присутності на них не менше двох третин від числа членів парафії. Членами парафії є православні віруючі, клірики та миряни, які досягли 18-річного віку, визнають Статут УПЦ, регулярно відвідують богослужіння і не перебувають під забороною чи церковним судом, що унеможливлює участь у богослужбовому житті.

Відповідно до ст. 10 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.

Повноваження сільських, селищних, міських рад визначені у розділі 11 Конституції та розділі 2 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». До них не належить вирішення питань щодо організації діяльності релігійних громад.

Отже, збори, які скликаються представниками влади на місцях і участь у яких беруть громадяни, які не є членами даної релігійної громади (як це мало місце в деяких населених пунктах Полтавської області), не можуть вважатися Парафіяльними зборами релігійної громади, відповідно до статутів релігійних громад.

Тому всі рішення, які приймають на таких зборах територіальної громади відносно релігії, є незаконними і не можуть бути виконаними.

Втручання територіальної громади в діяльність релігійних організацій буде порушенням ст. 11, 35, 37 140 Конституції України, наслідком чого може бути притягнення окремих посадових осіб до відповідальності за ст. 161, 178, 179, 180, 341 Кримінального кодексу України.

Також відомо, що в деяких районах Полтавської області представники державної влади здійснюють тиск на сільських голів, керівників територіальних громад та громадських об'єднань і організацій з метою прискорення переходу парафій УПЦ до новоствореної т. зв. «ПЦУ». При цьому часто буває задіяна неправдива аргументація, яка подекуди носить форму відвертих наклепів та погроз, та хибне тлумачення законодавства України.

Відповідне звернення з закликом переходу парафій УПЦ до т. зв. «ПЦУ» було прийнято і депутатами Полтавської обласної ради.

Наголошуємо, що таке втручання органів державної влади в життя релігійних громад є грубим порушенням Конституції України та чинного законодавства України і може призвести до конфліктів на релігійному ґрунті поміж громадянами нашої області.

Закликаємо представників органів державної влади та місцевого самоврядування строго дотримуватися Конституції та законодавства України у питаннях щодо релігійного життя та не вчиняти дій, які б могли призвести до порушення законності та спровокувати конфліктні ситуації.

Наше спільне завдання зберегти суспільну стабільність і без того крихкий міжконфесійний мир в духовному серці нашої країни, колисці української культури, яка завжди вирізнялися своєю гостинністю та миролюбністю, добрим і шанобливим ставленням до людей різних переконань і поглядів.

+ФИЛИП, +МИКОЛАЙ,

Митрополит Архієпископ

Полтавський і Миргородський Кременчуцький і Лубенський

Прес-служба Полтавської єпархії УПЦ67