Обратите внимание

Запрошуємо Вас взяти участь у Третьому Всеукраїнському конкурсі православних педагогів
02.06.2014, 12:10
Зміни МОН України до Типових начальних планів щодо викладання курсів духовно-морального спрямування
30.05.2014, 11:38
ВНИМАНИЮ РОДИТЕЛЕЙ! Дополнительная информация о курсе "Библейская и стория и христианская этика"
05.04.2013, 10:52
ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ПРАВОСЛАВНЕ ПЕДАГОГІЧНЕ ТОВАРИСТВО ПРОВОДИТЬ ДУХОВНО-ПРОСВІТНИЦЬКІ ЛЕКЦІЇ-БЕСІДИ НА БАЗІ ПНПУ ІМ. КОРОЛЕНКА
31.10.2012, 10:11
Задать интересующий вопрос и поучаствовать в обсуждении актуальных тем мы также можем в социальной сети "В КОНТАКТЕ"
16.03.2012, 13:44
РОЗПОЧАВ РОБОТУ КОНСУЛЬТАЦІЙНИЙ ПУНКТ З ПИТАНЬ ВИКЛАДАННЯ ПРЕДМЕТІВ МОРАЛЬНО-ДУХОВНОГО СПРЯМУВАННЯ
15.03.2012, 12:20
Православный спортивно-туристический клуб "КРОК"
07.02.2012, 11:26
Изменения в работе форума.
30.01.2012, 18:42

Ссылки

Полтавская Епархия Украинской Православной Церкви Мгарский монастырь. Журнал «Мгарскій колоколъ»
Православие.Ru
Молодость не равнодушна Полтавская Миссионерская Духовная Семинария
Украина Православная
Официальный сайт Казанской епархии Паломнический Центр при ОВЦС УПЦ
АПОЛОГЕТ - всеукраинский апологетический центр во имя святителя Иоанна Златоуста  

Код нашей кнопки

Перший заступник Голови Синодального відділу релігійної освіти, катехізації та місіонерства УПЦ взяв участь у засіданні Громадської ради з питань співпраці з церквами і релігійними організаціями при МОН

13 июня 2018, 11:54, Киев

13 червня 2018 року в приміщенні Міністерства освіти і науки України відбулося засідання Громадської ради з питань співпраці з церквами і релігійними організаціями при МОН. З благословення Голови Синодального відділу релігійної освіти, катехізації і місіонерства Української Православної Церкви митрополита Полтавського і Миргородського Филипа у засіданні взяли участь Перший заступник голови відділу Преосвященніший єпископ Новосанжарський Веніамін, співробітник відділу священик Георгій Оніпко та секретар відділу Ковальчук Ірина Петрівна.

Під час засідання обговорювались наступні питання:

1. Про стан викладання предметів духовно-морального спрямування у 2017/2018 навчальному році.

2. Щодо забезпечення підготовки, перепідготовки та вдосконалення викладачів предметів духовно-морального спрямування.

3. Про результати Всеукраїнських конкурсів „Юні знавці Біблії", „Вчитель року з предметів духовно-морального спрямування" та Всеукраїнського учнівського турніру юних філософів та релігієзнавців.

4. Інформація про хід підготовки навчально-методичних комплектів з «Основ християнської етики» та «Біблійної історії та християнської етики» для 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів.

5. Різне.

- Щодо ситуації з підручниками з предмету «Громадянська освіта»

- Щодо діяльності комісій з державного визнання документів, виданих вищими духовними навчальними закладами

- Щодо проведення круглого столу, присвяченого розвитку співпраці з батьківською спільнотою.

Роботу засідання розпочав голова Громадської ради Марущенко В.С., який передав слово заступнику голови Громадської ради Решетнікову Ю.Є., який у свою чергу виступив по першому питання та ознайомив присутніх із статистикою викладання предметів духовно-морального спрямування у 2017/2018 навчальному році. Згідно даної статистики, у 2017/2018 році у багатьох областях України відбулося зменшення кількості учнів і кількості шкіл, в яких викладаються предмети духовно-морального спрямування. Члени Громадської ради вирішили звернутися до тих обласних державних адміністрацій, на території яких відбулося зменшення годин викладання предметів духовно-морального спрямування з метою винайдення причин цих скорочень; Враховуючи реальність, а саме те, що справжній інтерес викладання уроків християнської етики в загальноосвітніх школах мають насамперед релігійні організації, які дбають про духовне здоров'я нації, просити голов церков на Україні звернутися з інформаційними листами до єпархіальних керуючих, а ті в свою чергу до підлеглих їм священиків; необхідно систематично озвучувати на проповідях у храмах та інших присутніх місцях, куди їх запрошують, можливість і навіть необхідність введення уроків християнської етики у місцевих загальноосвітніх школах; закликати батьків, хто піклується про моральне стан своїх дітей, а це майже кожен, бути активними в цьому питанні; на підставі даних, наявних в мережі інтернет, а також статистичних досліджень, підготувати короткі письмові інформаційні повідомлення про моральний стан сучасної молоді, які можуть позитивно вплинути на батьків; додавати до листів зразок заяви батьків до директора школи з проханням надати дитині можливість пройти курс християнської етики, а також зразок позову до суду, в разі не обґрунтованої відмови.

Після цього Решетніков Ю.Є. виступив перед присутніми по другому питанню порядку денного щодо забезпечення підготовки, перепідготовки та вдосконалення викладачів предметів духовно-морального спрямування і розповів членам Громадської ради, що в Україні є 9095 викладачів з предметів духовно-морального спрямування.

Далі було розглянуто третє питання порядку денного, під час якого Жуковський В.М. ознайомив присутніх із результатами проведення Всеукраїнських конкурсів „Юні знавці Біблії" та „Вчитель року з предметів духовно-морального спрямування", які відбулися в цьому році у місті Острог, а головний спеціаліст відділу змісту освіти, мовної політики та освіти національних меншин МОН України Євтушенко Р.І. розповіла присутнім про результати Всеукраїнського учнівського турніру юних філософів та релігієзнавців, який відбувся цього року у місті Чорноморськ Одеської області.

Під час розгляду четвертого питання порядку денного секретар Синодального відділу РОКІМ УПЦ Ковальчук Ірина Петрівна презентувала присутнім виданий підручник «Біблійна історія та християнська етика» для учнів 7 класу середніх загальноосвітніх шкіл та повідомила, що у жовтні поточного року вийду з друку підручник для 6 класу. Методист районного науково-методичного центру Управління освіти Деснянського району в місті Києві Красікова Г.І. розповіла присутнім про свої напрацювання з курсу «Християнська етика в українській культурі».

Прес-служба Синодального відділу релігійної освіти, катехізації і місіонерства Української Православної Церкви152