Обратите внимание

Запрошуємо Вас взяти участь у Третьому Всеукраїнському конкурсі православних педагогів
02.06.2014, 12:10
Зміни МОН України до Типових начальних планів щодо викладання курсів духовно-морального спрямування
30.05.2014, 11:38
ВНИМАНИЮ РОДИТЕЛЕЙ! Дополнительная информация о курсе "Библейская и стория и христианская этика"
05.04.2013, 10:52
ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ПРАВОСЛАВНЕ ПЕДАГОГІЧНЕ ТОВАРИСТВО ПРОВОДИТЬ ДУХОВНО-ПРОСВІТНИЦЬКІ ЛЕКЦІЇ-БЕСІДИ НА БАЗІ ПНПУ ІМ. КОРОЛЕНКА
31.10.2012, 10:11
Задать интересующий вопрос и поучаствовать в обсуждении актуальных тем мы также можем в социальной сети "В КОНТАКТЕ"
16.03.2012, 13:44
РОЗПОЧАВ РОБОТУ КОНСУЛЬТАЦІЙНИЙ ПУНКТ З ПИТАНЬ ВИКЛАДАННЯ ПРЕДМЕТІВ МОРАЛЬНО-ДУХОВНОГО СПРЯМУВАННЯ
15.03.2012, 12:20
Православный спортивно-туристический клуб "КРОК"
07.02.2012, 11:26
Изменения в работе форума.
30.01.2012, 18:42

Ссылки

Полтавская Епархия Украинской Православной Церкви Мгарский монастырь. Журнал «Мгарскій колоколъ»
Православие.Ru
Молодость не равнодушна Полтавская Миссионерская Духовная Семинария
Украина Православная
Официальный сайт Казанской епархии Паломнический Центр при ОВЦС УПЦ
АПОЛОГЕТ - всеукраинский апологетический центр во имя святителя Иоанна Златоуста  

Код нашей кнопки

Пасхальне послання Високопреосвященнішого ФИЛИПА, митрополита Полтавського і Миргородського, Голови Синодального відділу релігійної освіти, катехізації і місіонерства УПЦ

08 апреля 2018, 10:36, Полтава

ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ
Високопреосвященнішого Филипа,
митрополита Полтавського і Миргородського
пастирям і пастві, чернецтву та вірним чадам
Полтавської єпархії Української Православної Церкви

Всечесні отці, боголюбиві ченці та черниці,
возлюблені у Христі брати і сестри!
Моя Богом дарована Полтавська паство!

ХРИСТОС ВОСКРЕС!


Ще раз милосердний Господь сподобив нас зустріти Свят Свято — Пасху Христову, це велике торжество перемоги життя над смертю, світла над темрявою, добра над злом. Сьогодні ми святкуємо умертвіння смерті, тому що Христос Спаситель Своїм славним Воскресінням переміг смерть. Сьогодні ми святкуємо перемогу над ворогом роду людського — дияволом. Природним наслідком цієї перемоги стало те, що людству відкрилися врата втраченого колись Раю, воно знайшло знову можливість повернути собі той стан, в якому знаходилися наші прабатьки до гріхопадіння. Святитель Іоанн Златоуст так говорить: «... пекло взяте в полон Господом, Який зійшов в нього, скасоване, зганьблене, убите, позбавлене влади, зв'язане».
З руйнуванням пекла знищена сила і страх смерті. Тілесна смерть стала тимчасовим явищем, тому що Воскресінням Христовим нам відкритий шлях до загального воскресіння. Хресні страждання Ісуса Христа і Його Воскресіння призвели до зішестя Святого Духа та заснування Святої Церкви. Воскресіння Христове є предметом постійного торжества Церкви та її невгамовного тріумфу. І дійсно, як нам сьогодні не радіти і не дякувати Богові за Його велику й жертовну любов до занепалої людині. Любов Божа відновила й відродила нас для життя вічного. І не потрібно намагатися пояснити причини цієї любові. Вона не роз'яснюється і не доводиться логічно, вона відкривається безпосередньо, пізнається дослідно лагідним серцем та чистою душею.
Любов Христова — жертовна. Він Сам став жертвою за людей, жертвою, яка стала вище всіх до того принесених жертв. Він — Агнець Божий. Так найменовував Його Іоанн Хреститель. Христос прийшов на допомогу занепалому людству, ставши його Главою і Спасителем. Син Божий, і разом з тим Син Людський, тільки один міг возз'єднати людство з Богом. Єдиний раз в історії і на всі часи Він в одній особі став Священиком, що приносить жертву, і самою цією Жертвою. По дорозі в Еммаус Христос сказав учням: «Чи не так потрібно було постраждати Христові й увійти в славу Свою?» (Лк.24: 3). Так виповнилася одвічної рада Святої Трійці щодо спасіння роду людського. Звершилося те, заради чого Господь наш Ісус Христос — Друга Особа Святої Трійці — прийшов на землю і втілився. Тому Свята Церква так радіє, «и играюще поет виновнаго, единаго благословеннаго отцев Бога и препрославленнаго».
Христос Спаситель, як раніше, так і тепер, закликає нас слідувати за Ним. Але ми часто не чуємо Його голосу та призиву. Наші земні турботи й суєтність заглушають його. Господь діє в нас через наші природні здібності й обставини життя. Тому нам необхідно очистити наші почуття, щоб духовними очима побачити Христа в неприступному світлі Воскресіння, почути Його голос і слідувати за Ним. У цьому слідуванні за Христом нас очікують всілякі перешкоди та спокуси. І сьогодні ми самі бачимо, як диявол відторгає людей від Церкви, захоплючи в єресі та розколи. Ми повинні бути уважні й обережні, щоб не спокуситися і не впасти в спокусу. Наш час непростий і вимагає від нас воістину і праці, і подвигу, щоб залишитися вірними Богу і Його Святій Церкві. У ці світлі пасхальні дні ми знову протягуємо руку нашим розділеним братам та закликаємо до єдності. Ця єдність є гарантією стабільності й миру в державі, суспільстві та в наших душах. Ми молимо Воскреслого з мертвих Господа про дарування нашому Українському народу взаємної любові, миру й злагоди.
Возлюблені у Господі всечесні отці, чернецтво, брати і сестри — вся багатотисячна паства Полтавської єпархії Української Православної Церкви, вітаю всіх вас з великим торжеством любові Божої, Воскресінням Христовим! Бажаю вам від Воскреслого Христа Життєдавця великої духовної радості, миру, здоров'я, спасіння, твердого стояння у святій православній вірі, щоб ніякі сили адові не відвернули нас від любові Божої. Нехай Світле Христове Воскресіння спонукає нас до добродіяння, любові один до одного, праці на славу Божу й на благо нашої дорогої Вітчизни.

ВОИСТИНУ ВОСКРЕСЕ ХРИСТОС!Смиренний,


+ ФИЛИП,
милістю Божою
МИТРОПОЛИТ ПОЛТАВСЬКИЙ І МИРГОРОДСЬКИЙ,
ваш богомолець біля Живоносного Гробу

Пасха Христова 2018 року,
кафедральний град Полтава

Прес-служба Полтавської єпархії УПЦ73