Обратите внимание

Запрошуємо Вас взяти участь у Третьому Всеукраїнському конкурсі православних педагогів
02.06.2014, 12:10
Зміни МОН України до Типових начальних планів щодо викладання курсів духовно-морального спрямування
30.05.2014, 11:38
ВНИМАНИЮ РОДИТЕЛЕЙ! Дополнительная информация о курсе "Библейская и стория и христианская этика"
05.04.2013, 10:52
ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ПРАВОСЛАВНЕ ПЕДАГОГІЧНЕ ТОВАРИСТВО ПРОВОДИТЬ ДУХОВНО-ПРОСВІТНИЦЬКІ ЛЕКЦІЇ-БЕСІДИ НА БАЗІ ПНПУ ІМ. КОРОЛЕНКА
31.10.2012, 10:11
Задать интересующий вопрос и поучаствовать в обсуждении актуальных тем мы также можем в социальной сети "В КОНТАКТЕ"
16.03.2012, 13:44
РОЗПОЧАВ РОБОТУ КОНСУЛЬТАЦІЙНИЙ ПУНКТ З ПИТАНЬ ВИКЛАДАННЯ ПРЕДМЕТІВ МОРАЛЬНО-ДУХОВНОГО СПРЯМУВАННЯ
15.03.2012, 12:20
Православный спортивно-туристический клуб "КРОК"
07.02.2012, 11:26
Изменения в работе форума.
30.01.2012, 18:42

Ссылки

Полтавская Епархия Украинской Православной Церкви Мгарский монастырь. Журнал «Мгарскій колоколъ»
Православие.Ru
Молодость не равнодушна Полтавская Миссионерская Духовная Семинария
Украина Православная
Официальный сайт Казанской епархии Паломнический Центр при ОВЦС УПЦ
АПОЛОГЕТ - всеукраинский апологетический центр во имя святителя Иоанна Златоуста  

Код нашей кнопки

Різдвяне послання Митрополита Полтавського і Миргородського Филипа, Голови Синодального відділу релігійної освіти, катехізації і місіонерства Української Православної Церкви

07 января 2018, 10:29, Полтава

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ

Високопреосвященнішого Филипа,

Митрополита Полтавського і Миргородського,

духовенству, чернецтву, всім вірним чадам

Полтавської єпархії Української Православної Церкви

Возлюблені у Господі отці, брати і сестри!

Моя у Христі улюблена і Богом дарована полтавська паства!

Сьогодні ми знову стоїмо на порозі нового літа благості Божої і зустрічаємо радісне всесвітнє свято Різдва Спасителя нашого Господа Іісуса Христа.

«Благословенний Господь, Бог Ізраїлів, — виголошуємо ми разом з пророком, — що зглянувся і визволив люд свій» (Лк.1:68). У таємниці втілення Сина Божого явлено світові велике знамення Божої любові, Божої премудрості і всемогутності: заради того, щоб позбавити рід людський від вічної смерті, Єдинородний Син Божий став плоттю, прийняв на Себе гріхи всього роду людського, зазнав хресних мук і смерті — і дарував нам спасіння та вічне життя.

Яке слово людське є настільки сильним, щоб висловити все благоговіння наше перед цим таїнством невимовної любові Божої? Перед таїнством спасіння нашого, що почалося від ясел Віфлеємських і завершилося на Голгофі.

З якими ж почуттями повинні ми подумки приступити до вертепу Віфлеємського, де відбулася ця «велика благочестя тайна»? Чи не з почуттями благочестивого розчулення, смиренної віри, благоговійной радості, безмежної любові, як співається в церковному гімні свята: «Закону любові дотримуючись, сприймемо милість братолюбства, будемо один з одним у мирі і в однодумності, бо ж приходить Христос, Податель миру, Котрий усіх примиряє і спасає». (Канон повечір'я передсвята, пісня 8-ма).

Із цими почуттями приступаючи до ясел Божественного Немовляти Христа, ми відчуємо радість у серці, і ця радість, як дотик благодаті Господньої, осяє життя наше небесним світлом.

Вітаю вас, дорогі мої, зі святом, що несе усім нам цю небесну радість, і закликаю усіх вас до ревної молитви про те, щоб мир, принесений на землю втіленим Сином Божим, запанував на нашій українській землі.

З приходом Спасителя у цей світ, за словами Псалмоспівця, на землі нашій «милість і істина зустрілися; правда і мир облобизалися» (Пс.84:11).

Яке же це для нас невичерпне джерело побожних роздумів, і радості, і світлих сподівань! І який обов'язок зберігати цей дар благодаті і милості, примножуючи плоди його нашою старанністю та постійним пильнуванням! Мир, принесений Спасителем на землю, обіймає все наше життя: і внутрішній світ людини, і зовнішні стосунки між людьми. Молитва «про мир у всьому світі», проповідь любові, єдність у справі християнської істини — такою хай буде основа нашої духовної роботи і нашого життя.

Від серця, сповненого радості, вітаю вас, всечесні отці, шановні клірики, насельники обителей, брати і сестри, з великим та світоспасительним святом Різдва Христового і Новоліттям. Молитовно бажаю усім вам бути ревними виконавцями волі Божої і приносити духовні дари народженому нині Спасителеві світу, щоб ім'я Його славилося завжди, нині, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь.

Смиренний

+ Филип,

милістю Божою митрополит Полтавський і Миргородський,

ваш богомолець біля Різдвяних ясел Богонемовляти

Різдво Христове 2017/2018

Кафедральний град Полтава

Прес-служба Синодального відділу релігійної освіти, катехізації і місіонерства Української Православної Церкви91