Обратите внимание

Запрошуємо Вас взяти участь у Третьому Всеукраїнському конкурсі православних педагогів
02.06.2014, 12:10
Зміни МОН України до Типових начальних планів щодо викладання курсів духовно-морального спрямування
30.05.2014, 11:38
ВНИМАНИЮ РОДИТЕЛЕЙ! Дополнительная информация о курсе "Библейская и стория и христианская этика"
05.04.2013, 10:52
ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ПРАВОСЛАВНЕ ПЕДАГОГІЧНЕ ТОВАРИСТВО ПРОВОДИТЬ ДУХОВНО-ПРОСВІТНИЦЬКІ ЛЕКЦІЇ-БЕСІДИ НА БАЗІ ПНПУ ІМ. КОРОЛЕНКА
31.10.2012, 10:11
Задать интересующий вопрос и поучаствовать в обсуждении актуальных тем мы также можем в социальной сети "В КОНТАКТЕ"
16.03.2012, 13:44
РОЗПОЧАВ РОБОТУ КОНСУЛЬТАЦІЙНИЙ ПУНКТ З ПИТАНЬ ВИКЛАДАННЯ ПРЕДМЕТІВ МОРАЛЬНО-ДУХОВНОГО СПРЯМУВАННЯ
15.03.2012, 12:20
Православный спортивно-туристический клуб "КРОК"
07.02.2012, 11:26
Изменения в работе форума.
30.01.2012, 18:42

Ссылки

Полтавская Епархия Украинской Православной Церкви Мгарский монастырь. Журнал «Мгарскій колоколъ»
Православие.Ru
Молодость не равнодушна Полтавская Миссионерская Духовная Семинария
Украина Православная
Официальный сайт Казанской епархии Паломнический Центр при ОВЦС УПЦ
АПОЛОГЕТ - всеукраинский апологетический центр во имя святителя Иоанна Златоуста  

Код нашей кнопки

Вітальне слово Митрополита Филипа до учасників «Київських Паїсівських читань»

27 ноября 2017, 10:02, Киев

ВІТАЛЬНЕ СЛОВО

Високопреосвященнішого Филипа,

митрополита Полтавського і Миргородського,

Голови Синодального відділу релігійної освіти, катехізації та місіонерства

Української Православної Церкви

до організаторів, учасників та гостей

Міжнародній науковій конференції

«КИЇВСЬКІ ПАЇСІВСКІ ЧИТАННЯ»

Ваше Блаженство!

Ваші Високопреосвященства і Преосвященства!

Всечесні отці! Дорогі брати і сестри!

Радий вітати всіх Вас, зібравшихся в стінах древньої Києво-Печерської Лаври, щоб ще раз згадати про труди, життя та діяльность видатного святого Православної Церкви, уродженця Полтавської землі - преподобного Паїсія Величковського.

Значення духовної спадщини старця Паїсія в історії нашої Церкви і православної богословської думки воістину унікальне. Воно - живий міст між спадщиною східних святих отців (насамперед містичним богослов'ям і практикою ісихазму) і чернечим відродженням в Південно-Східній Європі в XVIII-XIX століттях, який зберігає своє неминуще значення для всього християнського світу.

Протягом всього свого життя старець Паїсій як в географічному, так і в духовному сенсі знаходився в постійному духовному пошуку. Спочатку він прагне залишити світ і стати ченцем, пізніше мандрує в пошуках гарного духовного керівництва і досконалих форм чернечого життя. Але багаторічні пошуки, на перший погляд, не увінчалися успіхом, він не знайшов в монастирях України, Молдавії та Афону високої досконалості чернецтва.

Однак геніальність Паїсія як людини і святого полягає в тому, що Величковський усвідомлював: він - людина, плани і мрії якого постійно змінюються під дією Божого Промислу. Бажаючи віддатися в послух старцю - сам стає духівником; уникаючи священства - сам стає священиком; обіцяючи в молодості не вступати в великі й багаті монастирі - згуртовує навколо себе тисячі ченців. Якби Величковський з самого початку свого чернечого життя зустрів хорошого духовного керівника і високодуховних подвижників, то, напевно, ми б не знали святого Паїсія таким, яким знаємо його сьогодні.

Якщо говорити про сьогоднішній день, то спадщина преподобного Паїсія актуально в світлі проблеми відродження чернечого життя на пострадянському просторі після десятиліть атеїстичного панування. Хоча значну кількість монастирів зовні відновлено і відбудовано, однак питання повернення в них древніх чернечих традицій стоїть особливо гостро, адже часто не вистачає духовних орієнтирів і досвідчених духівників. На нашу думку, подвиг преподобного старця Паїсія може і навіть повинен стати реальною основою відродження вітчизняного чернецтва.

Сьогоднішню конференцію ми бачимо важливою і значущою подією. Адже сьогодні, коли Українська Православна Церква все більше поглиблюється у власну богословсько-історичну ідентичність, актуальним є проведення як істориками, так і богословами цілого ряду наукових досліджень життя і діяльності великих мужів Української Церкви, до яких можна справедливо віднести великого подвижника-українця XVIII в. - преподобного Паїсія Величковського.

Бажаю організаторам, учасникам і гостям Міжнародної наукової конференції «Київські Паїсівскі читання» щедрих Божих благословень і небесної допомоги преподобного Паїсія Величковського.

І нехай будуть з нами його молитви!

З любов'ю у Господі,

+ Филип,

МИТРОПОЛИТ ПОЛТАВСЬКИЙ І МИРГОРОДСЬКИЙ,

Голова Синодального відділу релігійної освіти, катехізації та місіонерства

Української Православної Церкви

Прес-служба Полтавської єпархії УПЦ173