Обратите внимание

Запрошуємо Вас взяти участь у Третьому Всеукраїнському конкурсі православних педагогів
02.06.2014, 12:10
Зміни МОН України до Типових начальних планів щодо викладання курсів духовно-морального спрямування
30.05.2014, 11:38
ВНИМАНИЮ РОДИТЕЛЕЙ! Дополнительная информация о курсе "Библейская и стория и христианская этика"
05.04.2013, 10:52
ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ПРАВОСЛАВНЕ ПЕДАГОГІЧНЕ ТОВАРИСТВО ПРОВОДИТЬ ДУХОВНО-ПРОСВІТНИЦЬКІ ЛЕКЦІЇ-БЕСІДИ НА БАЗІ ПНПУ ІМ. КОРОЛЕНКА
31.10.2012, 10:11
Задать интересующий вопрос и поучаствовать в обсуждении актуальных тем мы также можем в социальной сети "В КОНТАКТЕ"
16.03.2012, 13:44
РОЗПОЧАВ РОБОТУ КОНСУЛЬТАЦІЙНИЙ ПУНКТ З ПИТАНЬ ВИКЛАДАННЯ ПРЕДМЕТІВ МОРАЛЬНО-ДУХОВНОГО СПРЯМУВАННЯ
15.03.2012, 12:20
Православный спортивно-туристический клуб "КРОК"
07.02.2012, 11:26
Изменения в работе форума.
30.01.2012, 18:42

Ссылки

Полтавская Епархия Украинской Православной Церкви Мгарский монастырь. Журнал «Мгарскій колоколъ»
Православие.Ru
Молодость не равнодушна Полтавская Миссионерская Духовная Семинария
Украина Православная
Официальный сайт Казанской епархии Паломнический Центр при ОВЦС УПЦ
АПОЛОГЕТ - всеукраинский апологетический центр во имя святителя Иоанна Златоуста  

Код нашей кнопки

Студенти Полтавської місіонерської духовної семінарії здійснили паломництво до Почаївської, Києво-Печерської Лавр та інших монастирів України

16 ноября 2017, 11:56, Киев

З 14 по 16 листопада 2017 року, з благословення ректора Полтавської місіонерської духовної семінарії Високопреосвященнішого митрополита Полтавського і Миргородського Филипа, студенти семінарії здійснили паломництво до Свято-Успенської Почаївської Лаври, Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври та інших монастирів України. Групу очолили викладачі семінарії прес-секретар протоієрей Віталій Васильчук та регент хору Олена Володимирівна Будим.

15 листопада паломники помолились за полуношницею в Успенському соборі та Божественною літургією у печерній церкві Почаївскої Лаври; приклались до чудотворної ікони Божої Матері, відбитку Стопи Пресвятої Богородиці на камені та святих мощей преподобних Іова і Амфілохія Почаївських.

Прочан у Лаврі зустріли викладачі Почаївської духовної семінарії диякон Андрій Прадун та Іван Васильович Лихошвай. Іван Васильович провів для гостей екскурсію по Лаврі, ознайомивши з історією обителі та головних її святинь. Далі паломники завітали до Почаївської духовної семінарії. Диякон Андрій показав навчальний корпус, розповів про життя Духовної школи, ознайомив з розписом семінарського храму на честь преподобних Іова та Амфілохія Почаївських. Також з благословення ректора ПДС Преосвященнішого Серафима єпископа Шумського отець Андрій подарував кожному «Молитвослов и Псалтирь» та журнал про історію будівництва семінарського храму. Отець Віталій подякував викладачам за теплий прийом, та з благословення ректора ПМДС Високопреосвященнішого митрополита Полтавського і Миргородського Филипа передав в семінарську бібліотеку навчальні посібники викладачів Полтавської духовної школи: «История богослужебного пения» Б.Б. Лєбєдєва (протодиякона Бориса) та «Хоровое сольфеджио» С.Б. Калічиної (монахині Софії). Після екскурсії гості були запрошені на трапезу.

Також паломники відвідали древній Свято-Духівський скит Почаївської Лаври, що знаходиться в мальовничому лісі на високій горі. Послухавши з вуст вихованця семінарії про історію православної обителі, паломники приклались до святих образів, ковчегів із мощами Угодників Божих, Чудотворного Хреста Микити Стовпника та напилися цілющої води із 100-метрового монастирського колодязя.

Далі група направилась до села Онишківці, на Джерело святої праведної Анни, де бажаючі мали змогу окунктися у цілющій джерельній воді.

Також у цей день паломники завітали до Свято-Троїцького Межиріцького чоловічого монастиря. У Троїцькому соборі вони приклались до головної святині обителі – чудотворної Межиріцької ікони Божої Матері «Життєподательниця» – родова святиня князів Острозьких. За вечірнім богослужінням паломники помолились у трапезному храмі обителі.

16 листопада рано-вранці група відвідала Свято-Троїцький Корецький жіночий монастир. Прочани приклались до чудотворного образу Богородиці «Споручниця грішних», що є душею монастиря ще з XVII століття.

Далі паломники попрямували до Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. У Лаврі вони побували на могилі спочилого Блаженнішого Митрополита Володимира (Сободана), помолилися перед святими мощами преподобних угодників Божих, відвідавши Ближні та Дальні печери, а також храми верхньої частини Лаври – Свято-Успенський собор та Трапезний храм обителі.

Також вихованці Полтавської місіонерської духовної семінарії завітали до Київської духовної академії і семінарії. Помічник ректора з науково-дослідної роботи КДАіС архімандрит Сильвестр (Стойчев) розповів про життя Київських духовних шкіл, та з благословення ректора Високопреосвященнішого митрополита Бориспільського і Броварського Антонія подарував гостям по збірці проповідей Владики Антонія «Искусство слышать Бога» та по журналу «Академічний літописець». Гості подякували отцю Сильвестру за цікаву екскурсію.

Від паломництва викладачі та вихованці Полтавської духовної школи отримали незабутні враження та духовну користь.

Прес-служба Полтавської єпархії УПЦ189