Обратите внимание

Запрошуємо Вас взяти участь у Третьому Всеукраїнському конкурсі православних педагогів
02.06.2014, 12:10
Зміни МОН України до Типових начальних планів щодо викладання курсів духовно-морального спрямування
30.05.2014, 11:38
ВНИМАНИЮ РОДИТЕЛЕЙ! Дополнительная информация о курсе "Библейская и стория и христианская этика"
05.04.2013, 10:52
ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ПРАВОСЛАВНЕ ПЕДАГОГІЧНЕ ТОВАРИСТВО ПРОВОДИТЬ ДУХОВНО-ПРОСВІТНИЦЬКІ ЛЕКЦІЇ-БЕСІДИ НА БАЗІ ПНПУ ІМ. КОРОЛЕНКА
31.10.2012, 10:11
Задать интересующий вопрос и поучаствовать в обсуждении актуальных тем мы также можем в социальной сети "В КОНТАКТЕ"
16.03.2012, 13:44
РОЗПОЧАВ РОБОТУ КОНСУЛЬТАЦІЙНИЙ ПУНКТ З ПИТАНЬ ВИКЛАДАННЯ ПРЕДМЕТІВ МОРАЛЬНО-ДУХОВНОГО СПРЯМУВАННЯ
15.03.2012, 12:20
Православный спортивно-туристический клуб "КРОК"
07.02.2012, 11:26
Изменения в работе форума.
30.01.2012, 18:42

Ссылки

Полтавская Епархия Украинской Православной Церкви Мгарский монастырь. Журнал «Мгарскій колоколъ»
Православие.Ru
Молодость не равнодушна Полтавская Миссионерская Духовная Семинария
Украина Православная
Официальный сайт Казанской епархии Паломнический Центр при ОВЦС УПЦ
АПОЛОГЕТ - всеукраинский апологетический центр во имя святителя Иоанна Златоуста  

Код нашей кнопки

Перший заступник Голови Синодального відділу релігійної освіти, катехізації і місіонерства УПЦ взяв участь у черговому засіданні Громадської ради з питань співпраці з церквами і релігійними організаціями при МОН

14 сентября 2017, 10:59, Киев

14 вересня 2017 року в залі засідань Міністерства освіти і науки України пройшло засідання Громадської ради з питань співпраці з церквами і релігійними організаціями при МОН. З благословення Голови Синодального відділу релігійної освіти, катехізації і місіонерства Української Православної Церкви митрополита Полтавського і Миргородського Филипа у засіданні взяли участь Перший заступник голови відділу єпископ Новосанжарський Веніамін та співробітники відділу протоієрей Ігор Ковровський і священик Георгій Оніпко.

Під час засідання Громадської ради обговорювались наступні питання:

1. Про роботу Комісії з державного визнання документів про вищу духовну освіту та Комісії з державного визнання документів про наукові ступені та вчені звання, виданих вищими духовними навчальними закладами.
2. Про стан викладання предметів духовно-морального спрямування у 2016/2017 навчальному році.
3. Питання інтеграції духовно-моральних цінностей у процесі викладання загальноосвітніх предметів у середніх навчальних закладах.
4. Різне.


Розпочинаючи роботу засідання, заступник голови Громадської ради Решетніков Ю.Є. розповів присутнім про роботу Комісії з державного визнання документів про вищу духовну освіту та Комісії з державного визнання документів про наукові ступені та вчені звання, виданих вищими духовними навчальними закладами, а саме про їх склад, кількість розглянутих справ та прийнятих рішень.

Далі пан Решетніков перейшов до розгляду другого питання порядку денного і запропонував до уваги присутніх статистичні дані щодо викладання предметів духовно-морального спрямування за 2015-2016 та 2016-2017 навчальні роки. Згідно даної таблиці присутні змогли побачити, що за невідомих причин у багатьох областях України за минулий навчальний рік відбулось зменшення кількості шкіл та кількості учнів, яким викладаються предмети духовно-морального спрямування. У зв'язку з цим члени Громадської радаи з питань співпраці з церквами і релігійними організаціями вирішили звернутися до відповідальних осіб та голів обласних державних адміністрацій щодо зменшення викладання предметів духовно-морального виховання у школах та виявлення причин цих негативних подій.

Далі членам громадської ради представили авторів, які презентували свої навчальні посібники, де показали процес інтеграції духовно-моральних цінностей у загальноосвітні предмети у середніх навчальних закладах. Наприклад, до уваги присутніх були запропоновані посібники, в яких показана інтеграція музики і співу на уроках християнської етики, фізики і астрономії і християнської етики, математики і інформатики та християнської етики. Вислухавши авторів, члени Громадської ради виробили наступні рішення, щодо даного питання, зокрема, сприяти розміщенню презентованих посібників на сайті МОН, рекомендувати авторам надати свої посібники для отримання грифів МОН, провести науково-методичну конференцію присвячену цим предметам, а також рекомендувати авторам видавати свої навчальні посібники.

Наприкінці засідання члени Громадської ради домовились провести своє наступне засідання на початку листопада у м. Хмельницький.
Прес-служба Синодального відділу релігійної освіти, катехізації і місіонерства Української Православної Церкви 161