Обратите внимание

Запрошуємо Вас взяти участь у Третьому Всеукраїнському конкурсі православних педагогів
02.06.2014, 12:10
Зміни МОН України до Типових начальних планів щодо викладання курсів духовно-морального спрямування
30.05.2014, 11:38
ВНИМАНИЮ РОДИТЕЛЕЙ! Дополнительная информация о курсе "Библейская и стория и христианская этика"
05.04.2013, 10:52
ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ПРАВОСЛАВНЕ ПЕДАГОГІЧНЕ ТОВАРИСТВО ПРОВОДИТЬ ДУХОВНО-ПРОСВІТНИЦЬКІ ЛЕКЦІЇ-БЕСІДИ НА БАЗІ ПНПУ ІМ. КОРОЛЕНКА
31.10.2012, 10:11
Задать интересующий вопрос и поучаствовать в обсуждении актуальных тем мы также можем в социальной сети "В КОНТАКТЕ"
16.03.2012, 13:44
РОЗПОЧАВ РОБОТУ КОНСУЛЬТАЦІЙНИЙ ПУНКТ З ПИТАНЬ ВИКЛАДАННЯ ПРЕДМЕТІВ МОРАЛЬНО-ДУХОВНОГО СПРЯМУВАННЯ
15.03.2012, 12:20
Православный спортивно-туристический клуб "КРОК"
07.02.2012, 11:26
Изменения в работе форума.
30.01.2012, 18:42

Ссылки

Полтавская Епархия Украинской Православной Церкви Мгарский монастырь. Журнал «Мгарскій колоколъ»
Православие.Ru
Молодость не равнодушна Полтавская Миссионерская Духовная Семинария
Украина Православная
Официальный сайт Казанской епархии Паломнический Центр при ОВЦС УПЦ
АПОЛОГЕТ - всеукраинский апологетический центр во имя святителя Иоанна Златоуста  

Код нашей кнопки

В залі засідання колегії Міністерства освіти і науки України пройшла відкрита лекція «Підґрунтя християнської освіти: італійський досвід» італійського педагога Франко Нембріні

02 ноября 2015, 14:54, Киев

2 листопада 2015 року в Києві розпочав роботу ІІІ Всеукраїнський конгрес вчителів предметів духовно-морального спрямування. В рамках роботи конгресу відбулася відкрита лекція видатного педагога, філософа освіти, автора низки книг з релігійної педагогіки, організатора і директора школи «Ла Трачча» в Бергамо (Італія) Франко Нембріні на тему: «Підґрунтя християнської освіти: італійський досвід». Конгрес проводиться за сприяння Міністерства освіти і науки України, Громадської ради з питань співпраці з церквами і релігійними організаціями при МОН України, Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, Національного центру «Мала академія наук України» та Синодального відділу релігійної освіти, катехізації і місіонерства Української Православної Церкви.

Метою конгресу став обмін досвідом, теоретичними та практичними напрацюваннями у сфері викладання, регулювання, методичного, правового та фінансового забезпечення викладання предметів духовно-морального спрямування у дошкільних, середніх та вищих навчальних закладах України.

У роботі конгресу взяли участь Голова Синодального відділу релігійної освіти, катехізації і місіонерства Української Православної Церкви митрополит Полтавський і Миргородський Филип, перший заступник Голови відділу протоієрей Олександр Білокур, співробітник відділу ієрей Георгій Оніпко, Голова відділу релігійної освіти та катехізації Київської єпархії УПЦ протоієрей Валентин Макаров, Голова місіонерського відділу Київської єпархії УПЦ протоієрей Георгій Крючков, представники Міністерства освіти і науки України, Національного педагогічного університету ім. М.П.Драгоманова, Громадської ради з питань співпраці з церквами і релігійними організаціями при МОН України, вищих навчальних закладів, представники церков і релігійних організацій України, керівники і представники громадських об'єднань та вчителі предметів духовно-морального спрямування.

Конгрес відкрив директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН України Кононенко Ю.Г., який від імені міністерства привітав присутніх із початком роботи ІІІ Всеукраїнського конгресу вчителів предметів духовно-морального спрямування. Свої вітання учасникам конгресу оголосив заступник Голови Громадської ради з питань співпраці з церквами і релігійними організаціями при МОН України Решетніков Ю.Є., який зазначив, що в 2015 році Верховною Радою України був прийнятий закон, який надає право релігійним організаціям засновувати навчальні заклади, а тому досвід італійського педагога буде вкрай корисним для учасників конгресу.

Після привітань слово було надано італійському педагогу, автору низки книг з релігійної педагогіки, організатору і директору релігійної школи «Ла Трачча» в Бергамо (Італія) Франко Нембріні. Пан Нембріні розповів присутнім, що в Італії в ХХ столітті була підписана угода між католицькою церквою та італійським урядом щодо права церкви на заснування релігійних навчальних закладів. Ф. Нембріні висловив свою стурбованість тим, що за останні роки в Італії відбулося значне скорочення кількості релігійних навчальних закладів, так, якщо у 1985 році таких шкіл налічувалося 25 %, то зараз їх усього 3 %. Пан Нембріні також коротко розповів про історію заснування своєї релігійної школи «Ла Трачча» в Бергамо та її сучасний стан. На сьогоднішній день у школі навчаються майже 1000 школярів, у ній існують п'ять груп для дітей різного віку. Школа складається з молодших класів, середніх та ліцею. Ф. Нембріні розповів присутнім про своє розуміння проблеми виховання. Головна думка італійського педагога полягає в тому, що виховання це є милосердя та форма пробачення. На думку пана Нембріні, вчитель, який хоче навчати дітей повинен володіти трьома необхідними характеристиками: 1) велика любов до себе та до життя; 2) велика любов до дітей; 3) велика любов до навчальної дисципліни, яку викладає педагог. Саме такий вчитель, за переконанням Ф. Нембріні, і є справжньою релігійною людиною.

Після лекції митрополит Филип від імені присутніх подякував пану Нембріні за цікаву доповідь та поставив італійському педагогу деякі запитання, на які були отримані вичерпні відповіді.

В цей же день у Гуманітарному корпусі Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова відбулася особиста зустріч між митрополитом Филипом та Ф. Нембріні. Під час зустрічі були досягнуті домовленості про подальшу співпрацю між Синодальним відділом релігійної освіти, катехізації і місіонерства, Полтавською єпархією Української Православної Церкви та школою «Ла Трачча» в Бергамо. Наприкінці зустрічі учасники обмінялися пам'ятними подарунками.


Прес-служба Синодального відділу релігійної освіти, катехізації і місіонерства Української Православної Церкви681